Bizi takip edin

Haber

Ceyş El Suwar komutanı: Önceliğimiz Efrin

->

-> 1.510

Fırat’ın doğusundaki güçlerinin bir kısmını Efrin’e çektiklerini belirten Ceyş El Suwar komutanlarından Xelef Mihemed, ‘Efrin’in savunulması bizim için Dêra Zor’da DAIŞ’e karşı savaştan önceliklidir. Gerekirse güçlerimizin bir kısmını daha Efrin’e çekeriz’ dedi

ANHA’ya TSK ve ÖSO’nun Efrin’e yönelik işgal saldırılarını değerlendiren Ceyş El Suwar komutanlarından Xelef Mihemed, Efrin savaşını Dêra Zor’daki savaştan daha çok önemsediklerini belirterek, “Efrin halkı tüm dünyanın yerine terörle savaşıyor. Efrin’den savaşçılar Kobane’de, Reqa’da, Dêra Zor’da ve başka yerlerde şehit oldular. Efrin, Rusya ile Türk devletinin planlar yaptığı diğer yerler gibi değildir. Efrin, onların planlarından büyüktür” şeklinde konuştu.

‘Gerekirse güçlerimizin bir kısmını daha Efrin’e çekeriz’

DAIŞ’e karşı Uluslararası Koalisyon’un TSK’nin Efrin’e saldırılarında sessiz kaldığını ve bunun üzerine karar aldıklarını söyleyen Mihemed, “Fırat’ın doğusundaki güçlerimizin bir kısmını Efrin’e çektik. Türk devletinin Suriye topraklarını işgalini sessizce izleyen Arap ülkeleri gibi olmak yerine, Efrin’i savunacağız. Efrin halkın Reqa ve Dêra Zor halkının çağrılarına cevap verdi. Efrinli savaşçılar DAIŞ’in elindeki tüm bölgelerin özgürleştirilmesinde yer aldılar. Şimdi de Reqa ve Dêra Zorlu savaşçılar Efrin halkının çağrısını yanıtlıyor ve Türk ordusunun saldırılarına karşı yerlerini alıyorlar. Bizim için Uluslararası Koalisyon’un DAIŞ’e karşı savaş cephelerinden güçlerimizi çekmemizi kabul edip etmemesi mühim değil. Bu çekilmeden ABD’nin öncülük ettiği DAIŞ’e karşı koalisyon da sorumludur. Efrin’in savunulması bizim için Dêra Zor’da DAIŞ’e karşı savaştan önceliklidir. Eğer gerekirse buradaki güçlerimizden ikinci, üçüncü kısımları da Türk ordusunun saldırılarına karşılık vermek için Efrin’e çekeriz” dedi.

HABER MERKEZİ